Electronic Revival

The Day of Electronic Music Cekcyn » 2012 » Artyści biorący udział w festiwalu

Artyści biorący udział w festiwalu

Robert Kanaan
kompozytor, muzyk, producent
W 1992 roku, 20 lat temu debiutował albumem PANOCEAN. Wyraziste tematy, etniczne i klasyczne wpływy oraz progresywny charakter uprawianej muzyki charakteryzują twórczość Roberta Kanaana do dziś. Dużą część swojej pracy twórczej Robert Kanaan poświęcił dla teatru, realizując ponad trzydzieści sztuk z autorską muzyką ilustracyjną. Wydał kilka płyt, znanych głównie w środowisku fanów el-muzyki. Ważnym momentem w karierze zawodowej jest płyta "GAJA" o wyraźnym podtekście ekologicznym, wydana przez LUNA Music w maju 2010. Na uwagę zasługują też nieopublikowane, bardziej dynamiczne utwory, które częściej pojawiają się na koncertach.
Strona z twórczością Roberta


WYDAWNICTWA MUZYCZNE:

PANOCEAN (CARE)
PRIMAVERA Digiton
Sonata Belzebuba (Teatr Miejski w Gdyni)
Sen Nocy Letniej (Teatr Miejski w Gdyni)
Karaibi (CARE)
Białe Gołębie (Towarzystwo Amicus)
GAJA (Luna Music)


Marek Manowski-
 absolwent szkoły muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu i perkusji.
Artysta wszechstronny działający w sferze różnorodnych działań artystycznych zwiążanych z muzyką.
Od blisko 20 lat tworzy klasyczną muzykę elektroniczną w tzw. "starym stylu",
czerpiąc inspirację nie tylko z dokonań tych artystów, którzy nadali kształt temu gatunkowi -
Vangelis, Tangerine Dream i klaus Schulze, ale także z muzyki poważnej,folkowej i poezji.
Nie tylko wspomniani wielcy artyści, ale także Chopin, Debussy, Stachura...
Czerpiąc z owych źródeł wykształcił sobie właściwy styl, gdzie przestrzeń i różnorodnośc barw przenikają sie wzajemnie.
Debiutował w 1995 roku kasetą "Kamienna Droga", oraz koncertem podczas festialu muzyki elektronicznej na ZEFie w Piszu,transmitowanym w PRIII w audycji red. Jerzego Kordowicza.Od tego momentu muzyka elektroniczna bardzo często będzie gościć w tych audycjach.. W 1996 koncertuje w ramach festiwalu El-Izerie,W plebiscycie Top Tlen zajmuje II miejsce.
W 2000 roku reprezentuje województwo wielkopolskie natargach EXPO2000 w Hanowerze w towarzystwie solistów Polskiego Teatru Tańca.
W 2003 roku koncertuje po raz kolejny w Piszu.W latach 90tych współpracował z FCM Muzyk, prowadząc dział "Syntezatory sprzed lat".
W tych latach tworzt utwory do reklam, a także do krótkich etiud filmowych i teatralno-baletowych.
Grał i nadal gra jazz i bluesa, rock i country, poezję śpiewaną i operetkową, a także muzyke chrześcijańską.
Wszystko to nie przysłoniło jednak miłości do muzyki elektronicznej,do której wraca z muzyką starszą i najnowszą na portalu You Tube. Wszystkie prace zaprezentowane na tym portalu wzbogacone są autorskimi fotografiami, gdyż w międzyczasie fotografia stała się obok muzyki, kolejną bardzo ważną pasją.
Nowe instrumentarium oparte o tradycyjne syntezatory oraz technologię VST i nowa muzyka to kierunek na przyszłość.


Dieter Werner

Moja przygoda z muzyką elektroniczną zaczęła się w 1989 roku. Stworzyłem wtedy pierwszy materiał o nazwie "Nitiane", który można było dostać na kasetach w łódzkich księgarniach. Następnie: 1990 - trzy kasety z suitami elektronicznymi, 1991 - "Muzyka dla pantofelków" - 4 suity eksperymentalne, 1992-1996 - ok 200 kompozycji, z których kilka wykorzystywano jako podkłady w łódzkich stacjach TV, m.in do magazynu kulturalnego. Wiele moich utworów stanowiło również oprawę do spektakli teatralnych, oraz do autorskich wieczorów poetyckich. Od 1996 roku zająłem się muzyką pop i dance, tworzyłem i aranżowałem piosenki, byłem producentem i menedżerem. Do 2008 zagraliśmy prawie 500 koncertów w całej Polsce, nagraliśmy kilkadziesiąt piosenek, które zostały rozprowadzone na CD w ok. 10000 sztuk. Teraz, po 13 latach, znów wróciłem do muzyki elektronicznej i cieszę się, że mogę zrealizować koncepcję muzyczną, która zrodziła się w mojej głowie kilkanaście lat temu
Zajmuję się tworzeniem muzyki elektronicznej, jest to moja wielka pasja. W moich kompozycjach łączę ze sobą wiele stylów, czasem bardzo odległych. Znajdziecie w nich elementy muzyki średniowiecznej, orientalnej, etnicznej, chorały gregoriańskie, partie orkiestrowe, symfoniczne, niekiedy elementy ciężkiego rocka, połączone z elementami takich gatunków jak electro, trance, ambient, darkwave, industrial, breakbeat, house i inne. Nadrzędnym gatunkiem spajającym to wszystko jest el-muzyka, a konkretniej szkoła berlińska. Zapraszam do posłuchania moich kompozycji na mojej stronie

____________________________________________________________________________________________


Operators

Pochodzenie zespołu nie jest do końca znane. Krążą słuchy, że tworzy go dwoje cudownych dzieci, które są nieme, bo ich ojcowie czas potrzebny na naukę mowy przeznaczyli na programowanie syntezatorów. Podobno mają coś wspólnego z kultowym Machine Brothers, ale podobno tylko w połowie i to tej mniejszej. Podobno śpią z syntezatorami, jedzą z nimi i rozmawiają (chociaż są niemi). Podobno...
Nie wiadomo kiedy powstali, nie wiadomo co zagrają. Jeszcze nikt nie wytrzymał na ich próbie. Obiecują coś "innego", ale każdy tak mówi, więc lepiej przyjść i sprawdzić samemu.
Operators to duet, który wystąpi w trzy lub cztery osoby, z czego jedna podobno nie żyje. Zapraszamy do Cekcyna. Weźcie ze sobą karty pamięci lub pendrive'y. Mają się przydać. Podobno...